Położna Wrocław

W placówce MammaMed oferujemy bezpłatne usługi położnicze w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Istnieje możliwość skorzystania z opieki położnej – wszystkie Panie, które rozpoczęły 21 tydzień ciąży, mogą skorzystać z następujących usług Podstawowej Opieki Zdrowotnej:

  • szkoła rodzenia,
  • wizyta domowa wraz z opieką położnej po porodzie,
  • opieka nad mamą i noworodkiem.

Okres ciąży to szczególny czas, zwłaszcza jeśli kobieta po raz pierwszy zostanie mamą. Zmiany hormonalne powodują huśtawkę nastrojów, a wraz z nią pojawia się szereg pytań i wątpliwości. Uczucie radości przeplata się z obawami czy licznymi rozterkami. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się do sprawdzonej szkoły rodzenia. We Wrocławiu NFZ, z którym podpisaliśmy stosowną umowę, umożliwił nam przeprowadzanie bezpłatnych kursów edukacyjnych dla kobiet ciężarnych. Nauka obejmuje wiedzę z zakresu ciąży, porodu, połogu oraz opieki nad maluszkiem. Wraz z innymi przyszłymi mamami jest okazja, aby pod okiem profesjonalnej położnej wymienić się doświadczeniami, a przy tym wzajemnie się wspierać. Po zakończeniu szkolenia można umówić się na indywidualne konsultacje z pielęgniarką i na bieżąco omawiać kolejne etapy ciąży.

Bezpłatne usługi w ramach umowy z NFZ obejmują także wizyty domowe oraz cenne porady naszej położnej tuż po porodzie. Pojawienie się maluszka w domu jest dla rodziców nie lada wyzwaniem. Dla mamy, po trudnych chwilach w szpitalu, to okres wzmożonego wysiłku psychicznego i fizycznego. Pobyt doświadczonego personelu medycznego ułatwi czynności, związane z opieką nad nowo narodzonym członkiem rodziny. W trakcie spotkania położna odpowie na wszystkie pytania – nie musisz się wstydzić! Pytaj o każdą drobnostkę – to jest właśnie czas na zadawanie pytań, które Cię nurtują. Pielęgniarka sprawdzi, czy noworodek prawidłowo się rozwija, a przy tym krótko przedstawi zasady pielęgnacji oraz karmienia. Ponadto przeprowadzi z Tobą rozmowę, zbada i oceni Twój stan zdrowia w połogu.

Jeśli zdecydujesz się uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach, prosimy o złożenie stosownej deklaracji w naszym Centrum MammaMed w godz: 9 - 16.

ul.Inżynierska 47a/U22
53-229 Wrocław
MammaMed
facebook
google