Fizjoterapia w ciąży Wrocław

Kobiety przygotowujące się do macierzyństwa nierzadko nie mają świadomości, że mogą, a nawet powinny podejmować aktywność fizyczną. Nie wiedzą, że znacząco ułatwi im to codzienne funkcjonowanie w okresie okołoporodowym. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi fizjoterapia w ciąży, dziedzina rehabilitacji skupiona na zmniejszaniu dolegliwości związanych z okresem oczekiwania na dziecko. Przynosi ulgę ciężarnym, przygotowuje ich organizm do zmian anatomicznych oraz hormonalnych. Pomaga przyszłym mamom przejść ten trudny etap dzięki szerokiej gamie zabiegów i masaży.

Fizjoterapia kobiet w ciąży

Każda kobieta spodziewająca się dziecka powinna mieć świadomość, jak ważna jest rola regularnych ćwiczeń. Fizjoterapia w ciąży utrzymuje w dobrej kondycji m.in. mięśnie dna miednicy (mięśnie Kegla). To one są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie układu płciowego czy moczowego. Nietrenowane, ulegają osłabieniu i rozciągają się, co przekłada się na późniejsze trudności z nietrzymaniem moczu, zaparciami czy hemoroidami. Może rzutować również na współżycie seksualne.

Systematycznie prowadzona fizjoterapia kobiet w ciąży wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie i samopoczucie samych matek – wzmacnia też ich relacje z partnerami.

Fizjoterapia kobiet w ciąży Wrocław

Kobietom, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach takich jak fizjoterapia w ciąży Wrocław oferuje wiele możliwości. Mogą skorzystać z profesjonalnych ćwiczeń dobieranych indywidualnie, od treningu mięśni dna miednicy, przez wzmacnianie wybranych partii ciała, po korygowanie postawy. Mają dostęp do wykwalifikowanych specjalistów prowadzących ćwiczenia oddechowe, rozluźniające, rozciągające i przeciwzakrzepowe.

Zapraszamy na zajęcia przyszłe mamy borykające się z drętwieniem palców, sztywnością oraz obrzękami rąk i nóg. Nasze ćwiczenia są skuteczne w zmniejszaniu wzmożonego napięcia mięśniowego w obrębie szyi i barków. Pomagamy uporać się z rwą kulszową, nietrzymaniem moczu czy innymi dolegliwościami towarzyszącymi w okresie ciąży.

FIZJOTERAPIA KOBIET W CIĄŻY (indywidualnie) - 1h

terapia obejmuje schorzenia:

sztywność
obrzęki rąk i nóg
drętwienia palców
wzmożone napięcie mięśniowe w obrębie mięśni szyi i barków
nietrzymanie moczu
rwa kulszowa
inne dolegliwości w ciąży

 

  • FIZJOTERAPIA KOBIET PO PORODZIE

    (indywidualnie) - 1h

terapia obejmuje schorzenia: 

rozstęp mięśnia prostego brzucha
wysiłowe nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych
mobilizacja blizny po cesarskim cięciu
likwidacja bólu i następstw po nacięciu krocza
zaburzenia czucia w okolicach intymnych
terapia mięśni dna miednicy

 

  • WARSZTATY "ŚWIADOMA PRZYSZŁA MAMA"

    (2,5-3h) 

Warsztaty fizjoterapeutyczne obejmujące m. in. zagadnienia dotyczące dysfunkcji dna miednicy, zmian zachodzących w ciele kobiety w trakcie trwania ciąży, następstw związanych z porodem naturalnym/cesarskim cięciem oraz naukę prawidłowych nawyków dnia codziennego, aktywacji dna miednicy i ćwiczeń w pierwszych dobach po porodzie.

NAJBLIŻSZY WARSZTAT ODBĘDZIE SIĘ 16.01 (środa) O GODZ. 14:30! Warsztat odbywa się cyklicznie raz w miesięcu.

                    Zachęcamy do zapisów już teraz!!!

 

  • ĆWICZENIA GRUPOWE DLA KOBIET W CIĄŻY

    (45 min) 

Ćwiczenia odbywają się w każdą środę o godzinie 13:00 i 14:00 i piątki o godzinie 13:30.

Ćwiczenia grupowe dla kobiet w ciąży skierowane są do Pań, które chciałyby aktywnie przygotować się do porodu i macierzyństwa oraz w szybszy sposób wrócić do formy po porodzie.Specjalnie dobrany program treningowy składający się przede wszystkim z ćwiczeń ogólnorozwojowych, wzmacniających, oddechowych i rozciągających wpłynie korzystnie na funkcjonowanie układu krążeniowo- oddechowego, kondycję psychiczną i fizyczną oraz na zmniejszenie/likwidację dolegliwości bólowych kręgosłupa.

 

 

  • KINESIOTAPING KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE 

Najczęściej stosowanymi aplikacjami u kobiet w ciąży są te w obrębie brzucha, kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego, kości krzyżowej oraz stawu krzyżowo – biodrowego. Stosowane są w celu łagodzenia dolegliwości bólowych aparatu ruchu, jako profilaktyka powstawania rozejścia kresy białej oraz w celu likwidacji obrzęków. 
U kobiet po porodzie kinesiotaping stosuje się głownie jako terapię wspomagającą w walce z rozstępem mięśni prostych brzucha, ale także przy zastojach/nawałach pokarmowych czy w terapii blizny.
 

 
 
*prosimy przed pierwszymi zajęciami dostarczyć zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciąże o braku przeciwskazań do fizjoterapii/ćwiczeń fizycznych

Kwestionariusz do zajęć

 

Zapraszamy do wcześniejszych zapisów z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

ul.Inżynierska 47a/U22
53-229 Wrocław
MammaMed
facebook
google