Baby shower

Baby shower – na czym polega i kiedy zorganizować taką imprezę?

Baby shower to rodzaj imprezy z okazji rychłych narodzin dziecka. Organizacja baby shower zwykle spoczywa na barkach przyjaciółek i najbliższej rodziny przyszłej mamy, ponieważ świętowanie odbywa się na kilka miesięcy/tygodni przed rozwiązaniem ciąży. W spotkaniu uczestniczą najczęściej tylko kobiety.

Przyjęcie baby shower znane jest na całym świecie, choć obchodzi się je na różne sposoby. Takie wydarzenie to nie tylko okazja do miłego spędzenia czasu, ale też dobra sposobność, by obdarować przyszłą mamę prezentami. Baby shower może odbywać się nawet w trakcie epidemii koronawirusa, ale spotkanie będzie miało inną formę.

 

Baby shower – na czym polega przyjęcie dla przyszłej mamy

Baby shower to przyjęcie na cześć przyszłej mamy i dziecka, które niebawem pojawi się na świecie. Solenizantka zostaje obdarowana prezentami dla malucha i jej samej. Impreza organizowana jest zwykle przez osoby z najbliższego otoczenia ciężarnej. Baby shower to również okazja na miłe spędzenie czasu w gronie przyjaciół i rodziny, zrelaksowanie się i rozerwanie. Świętowanie stanowi swoisty sposób na pokazanie ciężarnej kobiecie wsparcia, troski oraz miłości.

Przyjęcia baby shower zapoczątkowano już w starożytności, jednak były one kultywowane tylko w nielicznych krajach. Obecnie, głównie za sprawą amerykańskiego i brytyjskiego społeczeństwa, wydarzenie znane jest na całym świecie, ale obchodzone na różne sposoby. Jednym z najnowszych elementów imprezy jest tzw. gender reveal, czyli ogłoszenie płci dziecka, które do tej pory nie było znane nikomu poza rodzicami malucha. Baby shower w Polsce nazywane jest także bocianowym lub becikowym i ciągle jeszcze stanowi nowość.

 

Kiedy i jak zorganizować baby shower?

Organizacja baby shower odbywa się najczęściej w ostatnich tygodniach ciąży. W tym czasie przyszła mama nie jest jeszcze zaabsorbowana opieką nad maluchem. Organizację spotkania warto rozpocząć od ustalenia listy gości, charakteru oraz miejsca imprezy. Baby shower w domu w towarzystwie kilku czy kilkunastu osób wspólnie zasiadających w salonie lub ogrodzie w weekendowe popołudnie to optymalne rozwiązanie, zapewniające wygodę i poczucie swobody solenizantki, a jednocześnie uwzględniające dyspozycyjność uczestników.

Baby shower to impreza tematyczna, związana z narodzinami dziecka i macierzyństwem, dlatego nie może zabraknąć odpowiednich dekoracji i rekwizytów, które nadadzą klimat całej uroczystości. Mile widziane są przede wszystkim balony, kolorowa zastawa stołowa czy girlandy. Obowiązkowo powinien pojawić się tort, bezalkoholowe napoje oraz lekkostrawne dania. Na baby shower nie może też zabraknąć różnorodnych gier i zabaw. Dużą popularnością cieszy się konkurs w przewijaniu lalek na czas z zamkniętymi oczami, a także malowanie i dekorowanie ciężarnego brzucha przyszłej mamy za pomocą kosmetyków do makijażu czy farbek szkolnych, brokatu i różnorodnych naklejek.

 

 

 

źródło: https://www.pbkm.pl/pregnancy-zone-2/jak-dbac-o-siebie-w-ciazy/baby-shower-na-czym-polega-i-kiedy-zorganizowac-taka-impreze

ul.Inżynierska 47a/U22
53-229 Wrocław
MammaMed
facebook
google