Wizyty po porodzie

Wracając po porodzie ze szpitala masz prawo czuć się niepewnie, mieć wątpliwości czy odnajdziesz się w nowej roli. Dodatkowe obowiązki mają prawo przytłaczać, a obawy czy prawidłowo poradzisz sobie w opiece nad swoim Maluszkiem są czymś zupełnie normalnym.

Dlatego po porodzie bardzo przydatna okazuje się wizyta patronażowa doświadczonej położnej. To ona sprawi, że poczujesz się pewniej, rozwieje wszystkie wątpliwości związane z macierzyństwem, odpowie na nurtujące Cię pytania.

Do wizyty nie musisz się specjanie przygotowywać, położna doskonale wie, że dopiero zostałaś mamą. Warto jednak spisać sobie pytania i wątpliwości w czasie ich powstawania, by podczas odwiedzin nie zapomnieć poruszyć ważnych dla Ciebie kwestii. Pamietaj, że nie ma "głupich" pytań!

Podczas wizyty patronażowej położna określi wielkość ciemiączka, zważy i zmierzy dziecko, oceni kolor skóry i odruchy neurologiczne niemowlaka jak również stopień gojenia się pępka oraz przeprowadzi krótki instruktaż jak prawidlowo go pielęgnować. Doświadczona specjalistka zainteresuje się też, czy żółtaczka fizjologiczna ustępuje we właściwym tempie, sprawdzi stan piersi oraz będzie chciała zobaczyć jak przystawiasz Maluszka, by ocenić prawdłowe karmienie. Jeśli podczas porodu miałaś nacinane krocze, położna sprawdzi jak ono się goi, zdejmie szwy a jeśli cesarskie cięcie – ranę po nim. Oceni też, na jakim etapie jest proces obkurczania się macicy i czy krwawienie połogowe przebiega prawidłowo. Wszystkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące Maleństwa zapisze w książeczce zdrowia dziecka.

ul.Inżynierska 47a/U22
53-229 Wrocław
MammaMed
facebook
google